Lidé
Martin Mládek

Martin Mládek

Advokát / Managing Partner

Poskytuje více než 15 let poradenství českým a mezinárodním klientům v oblastech akvizic nemovitostí, developerských projektů, akvizic podniků a správy majetku.

Kontakt

Jeho specialitou je zastupování klientů v povolovacích řízeních pro realizaci staveb a v souvisejících soudních sporech.

Před založením vlastní advokátní kanceláře v roce 2015 vedl nemovitostní tým v americké advokátní kanceláři Squire Patton Boggs v Praze. Martin je členem České advokátní komory a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, kde se aktivně účastní činnosti pracovních skupin.

Martin je fandou řady sportů jako horolezectví, lyžování, skalní lezení, triatlon a cyklistika, je častým návštěvníkem divadel a má rád dobré jídlo. Mluví česky, anglicky a francouzsky.

Významná praxe

  • Poradenství při akvizici dvou budov v prémiových lokalitách centra Prahy v celkové hodnotě přesahující 1 mld. Kč.
  • Poradenství investorovi při kapitálovém vstupu do start-up společnosti provozující retailový e-shop.
  • Poradenství významné developerské společnosti při akvizici pozemků v Praze pro rozvoj rezidenčního projektu a vybudování administrativního sídla „na klíč“ v celkové hodnotě transakce přesahující 500 mil. Kč.
  • Poradenství privátnímu investorovi při akvizici administrativní budovy v Praze 9 s hodnotou transakce přesahující 100 mil. Kč.
  • Zastupování společného podniku českých a zahraničních developerů v rámci projektu multifunkčního centra v centru Prahy s rozlohou přibližně 125.000 metrů čtverečních, tvořeného administrativním a bytovým komplexem a nákupním centrem.
  • Právní poradenství v souvislosti s developmentem multifunkčního projektu v Olomouci o celkové rozloze, přesahující 200.000 metrů čtverečních (nové městské centrum).
  • Zastupování nadnárodní developerské společnosti při výstavbě kancelářské budovy v Praze o rozloze přibližně 14.000 metrů čtverečních.
  • Právní poradenství pro českou stavební společnost v Olomouci při realizaci projektu „na klíč“ pro největšího rakouského provozovatele sítě obchodů s nábytkem.
  • Právní poradenství pro významného mezinárodního výrobce střešních krytin při jeho akvizici největšího českého výrobce střešních izolačních materiálů.